Blakstienų priauginimas

Blakstienų priauginimas vis populiarėja, tad jeigu ir jūs apie tai galvojate, siūlome paskaityti mūsų paruoštą gidą, kuriame papasakosime viską, ką jums reikia žinoti apie blakstienų priauginimą.

Kas yra blakstienų priauginimas

Blakstienų priauginimui naudojamos šilkinės, audinės arba lengvos sintetinės blakstienos, kurios dedamos tiesiai ant natūralių blakstienų. Blakstienos klijuojamos naudojant pusiau ilgalaikius klijus, dedant “grupelėmis” arba vėduoklėmis” arba klijuojant kiekvieną atskirai. Siekiant išvengti alerginės reakcijos arba nenatūralios išvaizdos, būtina įsivertinti visus faktorius.

Tinkamų blakstienų pasirinkimas

Priauginamos blakstienos būna įvairaus ilgio, apimties bei riestumo, gaminamos iš skirtingų medžiagų (dažniausiai naudojamas šilkas, natūralios, sintetinės ar dirbtinės audinės). Toliau aptarsime kiekvieną iš šių faktorių.

Priauginimų blakstienų ilgis

ilgis

Priaugintos netinkamo ilgio blakstienos gali pažeisti jūsų natūralias blakstienas, be to jausitės nepatogiai ir atrodysite keistai. Per sunkios blakstienos gali trukdyti augti jūsų natūralioms blakstienos, todėl paprastai priimta, kad priauginamų blakstienų ilgis turėtų būti 3-5 mm ilgesnės nei jūsų natūralios blakstienos. Skersmuo taip pat turėtų būti panašus į jūsų blakstienų skersmenį. Kuo storesnės priauginamos blakstienos, tuo drastiškenis pokytis bus. 

Jeigu jūsų tikslas pasiekti dramatišką išvaizdą – rinkitės ilgas, plono skermens blakstienas – taip sumažinsite svorį ir pasieksite pusiausvyrą.

Priauginiamų blakstienų apimtis/tankumas

volume blakstienos

Maždaug prieš dešimtmetį išpopuliarėjo didesnės apimties, “volume” priauginamos blakstienos – kuomet ant vienos blakstienos priauginamos kelios. Kiekvienas toks priauginimas būna lengvesnis ir plonesnis nei prieš tai buvęs, naudojamos ypač lengvos blakstienos, todėl rezultate išgaunamos tamsesnės ir lengvesnės blakstienos.

“Volume” blakstienos apibrėžiamos pagal atskirų blakstienų priauginimų skaičių, kurie sugrupuoti į „vėduoklę“. Raidė “D” ir skaičius yra naudojami siekiant parodyti, kiek blakstienų yra “vėduoklėje. Pavyzdžiui, 3D – trys atskiros blakstienos, sujungtos kartu. 2D-4D suteikia lengvesnį ir natūraliau atrodantį stilių. Nuo 4D iki 8D naudojamos norint sukurti tankesnę ir dramatiškesnę išvaizdą. Renkantis tokias blakstienas reiktų atsižvelgti į jūsų natūralių blakstienų tvirtumą ir jūsų akių formą.

Priauginiamų blakstienų riestumas

ilgis

Yra keletas blakstienų priauginimo tipų žymimu raidėmis tokių kaip B, C, D ir L+:

 • B formos riestumo blakstienos atrodo natūraliausiai. Jos geriausiai tinka, jei turite tiesias blakstienas, kurias norite kiek pakelti..
 • C formos riestumas tinka beveik visų tipų akims, todėl tokios blakstienos populiariausios. Jei turite plonas natūralias blakstienas, bet norėtumėte, kad jos atrodytų atviresnės ir pilnesnės, rinkitės C formos riestumą.
 • D – puikiai tinka, kai norite pasiekti dramatišką išvaizdą. Be to, geriausia, jei turite natūraliai riestas blakstienas.
 • Galiausiai L ir L+ sulenkia plokščią blakstienų pagrindą ir pakelia aukštyn. Rinkitės šio riestumo blakstienas, jei jūsų akių vokai kiek krenta ant akių, o blakstienos nukreiptos žemyn ir tiesios.
 

Į ką atsižvelgti renkantis priauginamas blakstienas

akių forma

Kaip ir bet kuri kita akių priemonė, nėra standartinių blakstienų priauginimo, kuris tiktų visiems akių tipams. Pavyzdžiui, apvalių akių merginai gali visiškai netikti blakstienos, kurios tinka migdolo formos akis turinčiai merginai. Tad prieš rinkdamosis, apgalvokite:

 • Akių dydis – turite mažas, vidutines ar dideles akis?
 • Akių pozicija – toli arba arti viena nuo kitos, galbūt giliai įsirėžusios.
 • Natūralios blakstienos – jų ilgis, riestumas, apimtis, spalva.
 • Alergija ar jautrumas, kurį galite turėti tam tikroms medžiagoms
 • Priežiūra (blakstienas reikės vis atnaujinti)
 • Akių forma – Jūsų akys gali būti apvalios, migdolo formos, išsikišusios arba nuleistos.
 • Akių vokų tipas
 • Akių spalva.

Kaip norite atrodyti?

blakstienų formos

Blakstienų priauginimas jūsų išvaizdai gali suteikti natūralų pokytį arba labai dramatišką, todėl prieš eidama darytis procedūros apgalvokite, kokios išvaizdos norite.

Jei norite atrodyti kaip kai kurios kino žvaigždės, rinkitės ilgas ir storas blakstienas, kurios suteiks jums tokią išvaizdą, kokios niekada negalėtumėte pasiekti su natūraliomis blakstienomis.

Kita vertus, galite pasirinkti blakstienų priauginimą, kuris yra diskretiškas ir puikiai derės su jūsų natūraliomis blakstienomis. Draugai ir šeimos nariai pastebės, kad kažkas pasikeitė jūsų išvaizdoje, tačiau įžiūrėti priauginimus bus sudėtinga.

Rinkdamosis blakstienas pasitarkite su savo meistre – ji turėtų jums padėti ir patarti, kas jums geriausiai tiktų prie jūsų akių.

Ar turėsite laiko, pinigų ir noro atnaujinti blakstienas?

Natūralios blakstienos kaip ir galvos plaukai, krenta ir atauga. Tad jūsų priaugintų blakstienų gyvavimas bus tiek pat ilgas kaip ir natūralių. Nors mūsų visų blakstienos auga skirtingais tempais, paprastai kas dieną žmogus “pameta” nuo 1 iki 5 blakstienų kiekvieną dieną arba maždaug 20% blakstienų kas dvi savaites. Kadangi naujos blakstienos nuolat auga, mes nepastebime šio pokyčio.

Tinkamai prižiūrint, blakstienų priauginimas gali išlikti visą natūralaus blakstienų gyvavimo trukmę, tačiau dėl individualių blakstienų kritimo, reiktų kas dvi-tris savaites koreguoti, jei norite visada atrodyti idealiai. Jeigu negalite ar nenorite taip dažnai lankytis pas specialistę, stenkitės vengti dramatiškų (didelių, ilgų, tankių) blakstienų priauginimų.

Priežiūra

Jei jau apsisprendėte ir pasidarėte blakstienų priauginimą, tinkamai pasirūpinkite jomis!

Pirmąsias 48 valandas po priauginimo svarbu prižiūrėti, kad klijai sukietėtų. Saugokitės jautrumo ir niežėjimo per pirmąsias 24 valandas. Jei pajutote šiuos požymius, galite būti alergiški klijamsi. Nedelsdami apsilankykite pas savo blakstienų specialistą. Kiti būdai, kaip pasirūpinti blakstienų priauginimu ir natūraliomis blakstienomis:

Venkite vandens, prakaito ir vonių pirmąsias 48 valandas

Venkite visų paminėtų dalykų, jei norite, kad blakstienos gerai priliptų ir ilgiau išsilaikytų. Plaudamos veidą stenkitės, kad vanduo nepatektų į akių sritį. Be to, šiuo metu venkite garinti veidą, plauti ir džiovinti plaukus ar net sportuoti.

Netrinkite akių

Ši taisyklė galioja pirmąsias 48 valandas, kol klijai dar nesustingę. Akių trynimas gali užnešti mikrobus ant blakstienų ir sukelti akių infekcijas. Po 48 valandų liesti ar trinti akis yra saugu, tačiau venkite trinti akis, jei norite, kad blakstienos tarnautų ilgiau.  

Venkite akių makiažo

Pirmąsias 48 valandas po priauginimo makiažo naudoti nepatartina. Po 48 valandų makiažą naudoti galite, bet priaugintos blakstienos ir taip paryškins jūsų akis (juk to ir siekiate, ar ne?). Jei vis dėlto norėsite naudoti akių priežiūros produktus, tepkite lengvais potėpiais,  aliejaus neturinčias priemones.

Saugokite blakstienas duše

Duše būkite atsargios, jei įmanoma, naudokite apsauginę kupurėlę (primenančią teniso kepures).

Naudokite blakstienų ir antakių šepetuką

Blakstienų ir antakių šepetėlis tai lyg mažos šukos, kuriomis šukuosite blakstienas. Jį naudokite ryte, nes tokiu metu blakstienos bus labiausiai susipainiojusiosi ir jis darbą atliks žymiai geriau nei jūsų pirštai.

Makiažas

Po “bandomojo” 48 valandų laikotarpio galite naudoti akių makiažą, įskaitant ir tušą, svarbu, kad makiažas būtų  be aliejaus, nes pastarasis gali susilpninti lipnias jungtis, ir draugiškas priauginamoms blakstienoms. Pavyzdžiui, nors tušą naudoti galite, tačiau nenaudokite vandeniui atsparaus, mat jis sunkiai nuvalomas ir bevalydamos galite pakenkti blakstienoms. Taip pat patartina vengti ir akių kontūro pieštuko, nes daugumoje jų yra aliejaus, o piešiant išilgai blakstienų linijos gali kilti įtampa, kas gali  susilpninti klijus.

Priauginamų blakstienų valymas

Pirmąsias 48 valandas nevalykite aplink blakstienas. Klijams sukietėjus, tinkamas priauginimų valymas padės prailginti jų gyvavimo laiką ir išvengti galimų problemų su akimis

 • Niekada neikite miegoti su akių makiažu. Einant miegoti su makiažu, kyla pavojus susirgti blefaritu. Tai būklė, kurią sukelia bakterijų kaupimasis ant jūsų odos.
 • įsigykite valiklius be aliejaus valiklius.
 • Nenaudokite vatos kamuoliukų, makiažo servetėlių ar vatos diskelių blakstienų valymui, nes taip jas tik sugadinsite. Vietoj jų naudokite specialiai sukurtus priauginamų blakstienų valiklius, kurie turi antimikrobinių savybių, kad pašalintų aplink akis esančias bakterijas.
 • Netraukdamos, netampydamos ir netrindamos blakstienų, jas išvalyti galite su gelio pagrindo šampūnu. Šį šampūna galite naudoti ir kitam akių makiažui valyti.
Rekomenduojame pažiūrėti video įrašą apie taisyklingą blakstienų valymą.

Priauginamų blakstienų erkutės

Jums tai bus nemaloni naujiena, tačiau daugiau nei pusė merginų, pasidariusių blakstienų priauginimą, turi priauginimo erkučių – šiukšlių, kurios maitinasi riebalais ir šiukšlėmis, esančiomis aplink blakstienų liniją ir blakstienų folikulus. Jei einate miegoti nenusiplovusios akių makiažo, tikėtina, kad erkutės gali paveikti jūsų akis.

Erkei patekus į akies folikulą, ji nepasišalina, o dauginasi, o tai gali sukelti problemas akims – paraudimą, niežulį, patinimą, infekcijas ir natūralių blakstienų praradimą. Negydomos, gali sukelti rimtų problemų ir net turėti įtakos regėjimui.

Ženklai, kurie gali išduoti, kad turite blakstienų erkutes:

 • Nuolatinis jausmas, kad kažkas yra akyje
 • Jaučiamas niežulys ties blakstienų šaknimis, ypač atsikėlus ryte
 • Lėtinis paraudimas aplink blakstienų sritį
 • Didelis natūralių blakstienų praradimas
  Pleiskanos arba pluta, prisitvirtinusi prie voko

Kaip apsisaugoti nuo erkučių

Dažniausia erkių asiradimo priežastis tampa nenuvalytas arba ne krupoščiai nuvalytas makiažas prieš miegą, todėl nusistatykite rutiną ir kiekvieną vakarą sąžiningai nuvalykite blakstienas bei pašalinkite akių makiažą. Taip pat venkite dalintis makiažu ir makiažo šepetėliais, mat naudojant šepetėlius, bakterijos ir nešvarumai ne tik patenka į jūsų odą, bet gali būti ir erkučių atsiradimo priežastimi – erkutės pernešamos nuo vieno žmogaus kitam, būtent tokiu būdu.

Reguliariai valykite šepetėlius, plaukite rankšluoščius, paklodes ir pagalvokių užvalkalus bent tris kartus per savaitę. Apskritai, laikykite priauginamas blakstienas švarias ir niekada neturėsite problemų su erkutėmis.

Ar priauginamos blakstienos kenkia natūralioms blakstienoms

Idealiu atveju blakstienų priauginimas skirtas pagerinti jūsų natūralių blakstienų išvaizdą. Deja, kai kurios netinkamos blakstienų priauginimo praktikos gali pakenkti natūralioms blakstienoms. Dažniausios klaidos, galinčios pakenkti jūsų natūralioms blakstienoms, yra šios:

Ypač ilgų blakstienų naudojimas

Priaugintų blakstienų ilgis neturėtų viršyti 1,5 jūsų natūralių blakstienų ilgio. Jei jos bus sunkesnės, gali sugadinti jūsų blakstienų šaknis, ko pasekoje jos pradės kristi. Sunkios blakstienos greičiausiai pridarys daugiau žalos nei naudos, todėl verčiau rinkitės itin lengvas, kurios padės pasiekti įspūdingą, pilnesnę išvaizdą, nesukeldamos streso tikrosioms blakstienoms.

Naudojama per daug klijų

Naudojant per daug klijų, daugiau nei viena natūrali blakstiena susijungia su viena priauginama blakstiena. Kai tai atsitinka, natūralios blakstienos, kurios auga greičiau, ištrauks lėtai augančias blakstienas (nes bus sujungtos). 

Priaugintų blakstienų pešiojimas

Kai bandote išpešti priauginti blakstienas, tuo pačiu pešate ir natūralias, todėl jei persigalvojote ir nori grįžti prie natūralios išvaizdos, kreipkitės į profesionales mesitres, kad šios nepažeisdamos jūsų tikrųjų blakstienų, pašlaintų priaugintas.

Ar priauginamos blakstienos skauda?

Skausmas arba jo nebuvimas priklauso nuo blakstienų priauginimo proceso, todėl svarbu, kad jas klijuotų tai išmanantis žmogus. Veiksniai, galintys pakenkti blakstienų priauginimui:

 • Priaugintos blakstienos liečia voką – teisingai priaugintos blakstienos akių vokų neliečia, tačiau uždėjus prie pat akies voko, jos gali durti. Jokiu būdu nepeškite pačios, geriau kreipkitės į profesionalą, kad sutvarkytų.
 • Klijų tipas – klijai skiriasi savo chemine sudėtimi, todėl jei žinote, kad esate alergiška tam tikriems chemikalams, įspėkite meistrę, kad ji parinktų jums tinkamus klijus.
 • Blakstiena įkrenta į akį – venkite trinti akis ar miegoti veidu į pagalvę.

Kiek laiko tarnaunauja priauginamos blakstienos?

Jei priaugintos blakstienos kris kartu su natūraliomis blakstienomis, jos išsilaikys apie aštuonias savaites. Tačiau, kadangi natūralios blakstienos auga ne vienodu greičiu, tikėtina, kad po to, kai priaugintos priemonės pradės kristi, akyse atsiras tarpų. Tad jei norite, kad akys visada atrodytų gerai, blakstienas koreguokite kas dvi-tris savaites. Blakstienų korekcijos užtrunka trumpiau ir kainuoja pigiau.

Blakstienų priauginimas - kaina

Paprastai priauginamų blakstienų kaina svyruoja nuo 25€ iki 50€. Blakstienų priauginimo ir korekcijų kainos gali svyruoti priklausomai nuo:

 • Jūsų pasirinkto blakstienų stiliaus
 • Blakstienų skaičiaus, naudojamo kuriant tam tikrus stilius pvz. toniškumo/tankumo.
 • Blakstienų meistrės įgūdžių lygio.
 • Vietos, kurioje darotės – garsiame ar paprastame salone, o gal pas meistrę namuose.
 • Miesto – kaip ir dauguma paslaugų blakstienų priauginimas Kaune ar Vilniuje gali kainuoti brangiau nei Šiauliuose ar Panevėžyje.

Ieškote meistrės? - raskite savo mieste

Blakstienų priauginimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje